Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Microsoft, DirectX 12 özelliği ile GPU’ların hakkını verecek!

Microsoft, DirectX Agility SDK’nın son sürümünü yayınladı ve bu, oyun geliştirme dünyasında yeni ve heyecan verici özellikler getiriyor. Agility SDK 1.613.0‘nın en dikkat çekici yeniliği, “Work Graphs” adı verilen ve geliştiricilere adanmış GPU’ların tam potansiyelini kullanma imkanı sunan, keskin bir API.

Microsoft yeni DirectX 12 SDK özelliği Work Graphs’i tanıttı

Work Graphs, sadece mevcut bir modelin yükseltilmiş bir sürümü değil, oyunlardaki 3D grafiklerle yapılan işlemleri tümüyle yeni bir şekilde yapmayı mümkün kılan tamamen yeni bir yaklaşım.

DirectX 12 Windows 7 ile buluştu! World of Warcraft sürprizi

Bu API, daha verimli, esnek ve yaratıcı bir geliştirme ortamı sağlıyor ve yazılım mühendislerine, GPU iş yüklerini ana CPU’ya bağlı kalmadan anında oluşturup planlama yeteneği veriyor. Work Graphs, daha yüksek performans seviyeleri, düşük gecikme süreleri ve oyunla ilgili çeşitli programlama görevleri için daha büyük ölçeklenebilirlik sağlayabiliyor.


DirectX 12 yeni özellikleri ile oyun performansını artırıyor!

DirectX 12 yeni özellikleri ile oyun performansını artırıyor!

GPU Upload Heaps ve Non-Normalized örnekleme isimli iki yeni özellik ile DirectX 12 daha iyi oyun performansı vadediyor.

Microsoft’a göre, bu teknoloji, özellikle eski CPU‘lara sahip PC oyun sistemlerine yeni bir yaşam verebilir ve performans yükünü daha kolay değiştirilebilen ve yükseltilebilen GPU’lara kaydırabilir.

Agility SDK 1.613.0 ayrıca, daha verimli bir gölgeleme programlama ortamı sağlayan Shader Model 6.8 ve modern GPU’ların tartışmalı yeniden boyutlandırılabilir BAR özelliğinin verimliliğini artıran GPU Upload Heaps gibi ek özellikler de içeriyor.

Work Graphs desteği, Nvidia (RTX 30, RTX 40) ve AMD (RX 7000) GPU’larında da mevcut. Sizce Microsoft’un bu yenilikleri, özellikle eski donanımlı sistemlerde, oyun deneyimini iyileştirebilir mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...