Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Dijital Vergi̇ Dairesi̇’nde yeni dönem başladı!

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), Dijital Vergi Dairesi’nde önemli yenilikler yapmaya devam ediyor. Son olarak dijital platformda “Mali Bilgilerim” başlığı altında yeni bir bölüm kullanıma sunuldu. Bu bölüm içerisinde gayrimenkullerden sigortalara kadar vergilendirmeye tabi birçok bilgiyi kontrol edebilirsiniz.

Dijital Vergi̇ Dairesi̇ Mali Bilgilerim bölümü kullanıma açıldı

Dijital Vergi̇ Dairesi̇ Mali̇ Bi̇lgi̇leri̇m resmi olarak erişilebilir hale geldi. Kullanıcılar bu hizmet üzerinden elde ettikleri bazı mali bilgilere kolaylıkla erişebilecek. Mali Bilgilerim kısmında son 5 yıl içerisinde elde edilen kira geliri, ücret bilgileri, satılan gayrimenkullere ilişkin detaylar ve yaptırılan sigortalara dair veriler incelenebilecek.

Bu sayede vatandaşların mali durumlarıyla ilgili verileri tek bir ekrandan görüntülemesine olanak tanınacak. Ayrıca vergilendirmeye ilişkin tüm bilgiler de izlenebilecek. Bu verilere kolaylıkla ulaşılması, vatandaşların vergi beyannamelerini hazırlamalarına ve ödemelerini takip etmelerinde kolaylık sağlayacak.


iPhone 16 Pro işlemcisi hayal kırıklığı yaratabilir!

iPhone 16 Pro işlemcisi hayal kırıklığı yaratabilir!

Gelen son bilgilere göre, iPhone 16 Pro işlemcisi beklenenden daha düşük performans verebilir. İşte tüm detaylar…

Gelir İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Abdullah Karaboyacı yaptığı paylaşımda, kurum olarak dijitalleşmeyi ve uyum oranını artırmayı hedeflediklerini ifade etti. Mali Bilgilerim bölümü gibi uygulamaların uyum maliyetlerini düşüreceği ve şeffaflığı sağlayacağı belirtildi.

“Uyum maliyetlerini azaltan, gönüllü uyumu artıran uygulama ve fonksiyonların geliştirilmesine yönelik çalışmalara ara vermeden devam ediyor” dedi.

Dijital Vergi̇ Dairesi̇’nden ulaşabileceğiniz hizmetler şu şekilde:

  • Kira Gelirlerim
  • Ücret Gelirlerim
  • Değer Artış Kazancı Bilgilerim
  • Sigorta Bilgilerim

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...