Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Apple ve Netflix’in yüzü Oscar’da gülmedi!

2024 Akademi Ödülleri geçtiğimiz gün gerçekleşti. Birçok dijital yayın devinin yapımları kapışırken, Netflix ve Apple’ın Oscar Ödülleri’nden eli boş dönmesi dikkat çekti. Bu aynı zamanda Hollywood dünyasının, dijital platformları benimseme konusundaki tereddütünü gözler önüne serdi.

Netflix sadece bir Oscar ödülü kazanabildi

Netflix, filmleriyle 19 dalda adaylık almasına rağmen, geceyi sadece bir galibiyetle tamamladı. Wes Anderson’ın live-action filmi The Wonderful Story of Henry Sugar, En İyi Kısa Film Oscar ödülünü almaya hak kazandı.

Bradley Cooper’ın büyük ölçüde beğenilen filmi Maestro, Netflix’in kayıplarının başında yer aldı ve yedi adaylığından hiçbirini kazanamadı. Benzer senaryolar Rustin, Nyad ve Society of the Snow gibi yapımlar da yaşandı.


Yeni Volkswagen Passat Türkiye’de çıktı! İşte fiyatı

Yeni Volkswagen Passat Türkiye’de çıktı! İşte fiyatı

Volkswagen Passat yenilenmiş versiyonuyla Türkiye’de sunuldu. Peki tasarımı ve motoru değişen yeni model neler sunuyor?

Ancak gecenin açık ara kaybedi Apple TV+’ın özel yapımları oldu. Apple’ın hiçbir projesi Oscar kazanmayı başaramadı. Martin Scorsese’den Killers of the Flower Moon ve Ridley Scott’tan Napoleon filmlerine 400 milyon dolardan fazla para ayrılmış olsa da, herhangi bir ödül alınmadı.

Teknoloji devi, 2022 yılında CODA ile en iyi film ödülünü almıştı. Bu da Apple’ın iki yıldır Oscar kazanamadığı anlamına geliyor.

Geçtiğimiz gece gerçekleşen Oscar Ödülleri kapsamında en iyi film Oppenheimer seçildi. Ayrıca Christopher Nolan ise en iyi yönetmen ödülünü aldı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple ve Netflix’in uyguladığı strateji doğru mu? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...