Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Xiaomi, otomobil satışına resmen başlıyor!

Xiaomi, elektrikli otomobil dünyasına girmek için çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz aylarda Çin’de tanıtılan ilk model Xiaomi SU7’yi seri üretime sokmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda da Mi Auto Store olarak adlandırılması beklenen ilk showroom’ların yolda olduğu bildirildi.

Xiaomi otomobil mağazası Nisan’da açılacak

Çin’den gelen bilgiler, Xiaomi’nin ilk mağazalarını Pekin’de açacağını gösterdi. Şirket tarafından işletilecek bu mağazanın Nisan ayında açılması bekleniyor. İlk elektrikli SUV modeli SU7 henüz sergilenmeyecek olsa da, müşteriler mağazadan test sürüşleri için rezervasyon yaptırabilecek.

xiaomi otomobil

Ayrıca Xiaomi, mağaza sayısını büyütmek için yetkili bayilikler de kuracak. Pekin’de yer alan ve Xiaomi ile iş birliği bulunan bazı teknoloji mağazaları, Xiaomi Auto bölümü de sunacak. Bu ofisler, yalnızca Xiaomi araçları satmaya odaklanan üçüncü taraf bayiler tarafından işletilecek.


Xiaomi SU7’nin yeni rengi ortaya çıktı!

Xiaomi SU7’nin yeni rengi ortaya çıktı!

Xiaomi SU7 yeni renk seçeneğiyle görüntülendi. Şirketin ilk elektrikli aracı, Çin’deki testler sırasında ortaya çıktı.

Xiaomi ayrıca Auto Store kapsamında kendi teknolojilerini de paylaşacak. Satış, şarj altyapısı, batarya, araç takası, onarım ve araç hizmetleri gibi şirketin farklı hizmetlerini bu mağazadan öğrenmek mümkün olacak.

Xiaomi SU7’nin ilk aşamada Çin’de sunulması bekleniyor. Bu da mağazaların en azından bu yıl için Çin’e özel kalacağı anlamına geliyor. Ancak şirket, Türkiye gibi büyüyen elektrikli otomobil pazarlarında SU7 reklamını yapmaya başlayabilir.

SDNShiftdelete.net

Xiaomi, Çin’deki 20 milyondan fazla müşterisini yeni aracına çekmek istiyor. Şirketin başkanı net bir tarih vermedi, ancak ilk SU7 teslimatları için 2024 yılının ikinci çeyreğini işaret etti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...