Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Otomobil

Mercedes’in elektrikli otomobilleri sil baştan! 2030’a kadar…

Mercedes-Benz, yatırımcılarla yaptığı son toplantıda, elektrikli projelerini ele aldı. 2030’a kadar tam elektriğe geçmeyeceğini söyleyen Mercedes, bazı spekülasyonlara yol açtı. Son iddialar şirketin elektriğe geçiş planlarından vazgeçtiğini ortaya koydu. Ancak konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi.

Mercedes: 2030’a kadar satışların yüzde 50’si elektrikli olacak

Geçtiğimiz ay yapılan toplantıda Daimler CEO’su Ola Källenius, Mercedes-Benz’in elektrifikasyona yönelik önceki hedeflerini değiştirdiğini dile getirdi. Bu kapsamda elektrikli araç pazarının beklendiği kadar hızlı büyümemesi nedeniyle 2030’a kadar tam elektrikli olmayı hedeflemediklerini aktardı.

mercedes-eqs-tasarimi-degisiyor-1

Bu açıklama ise Mercedes’in elektrikli araç planlarını “terk ettiği” şeklinde bir yankı uyandırdı. Ancak Mercedes-Benz söylentilere yanıt vererek, elektrifikasyona dönüşüme devam edeceklerini bildirdi. Şirket, 2030 yılına kadar satışlarının yüzde 50’sini elektrikli araçların oluşturmasını hedefliyor.


Apple’ın koltuğu sallanıyor! En değerli şirket…

Apple’ın koltuğu sallanıyor! En değerli şirket…

Apple’ın en değerli şirket unvanını yapay zeka hamlesine bağlı gibi görünüyor. Apple GPT’nin başarısız olması şirkete pahalıya mal olabilir.

Alman üretici, yüzde 50 hedefini ilk olarak geçtiğimiz aylarda duyurdu. Ancak o zamanki elektrifikasyon yol haritasına göre ilk hedef 2025 yılına kadar yüzde 50’ye ulaşmaktı. Uzun vadeli plan ise 2030’dan itibaren yalnızca sıfır emisyonlu modellerin satılmasıydı.

Piyasa koşullarının zaman çizelgesini etkilemesiyle birlikte, planlar da değişti. Mercedes artık 2030’a kadar yüzde 50’lik paya ulaşmayı hedefliyor. Ancak şirket, elektrifikasyon konusunda kararlılığını sürdürdüğünün altını çizdi.

Benzer bir hamle ise daha önce Audi’den geldi. Otomotiv devi, 2026 yılına kadar ürün yelpazesini tamamen elektrikli hale getirmek istiyordu. Ancak benzinle çalışan modeller sunmaya devam edeceğini duyurdu.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...