Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

Yazılım

Kullanıcılar endişeli! Windows ve Android’de bir devir kapandı

Microsoft, kullanıcıların Windows 11’de Android uygulamalarını çalıştırmalarına olanak tanıyan hizmetini iptal ettiğini açıkladı. Son zamanlarda Android ve Windows bağı gitgide artırıyordu. Bu yüzden şirketin son kararı merak uyandırdı. Peki Android için Windows Alt Sistemi (WSA) desteği neden sonlandı?

Android için Windows Alt Sistemi desteği sonlandı

Windows Alt Sistemi ilk olarak 2022’de piyasaya sürüldüğünde Windows 11’i diğer sistemlerden ayıran en önemli yeniliklerden biriydi. Kullanıcıların Amazon Appstore’u yüklemelerine ve Windows 11’de Android uygulamaları açmalarına olanak tanıyordu.

amazon appstore

Ancak Microsoft bu işlevi kullanımdan kaldırmaya karar verdi. Amazon Appstore ve Android uygulamalarını yüklemiş olan kullanıcılar, önümüzdeki yıla kadar bu destekten faydalanacak. Ancak 5 Mart 2025 tarihinden sonra Windows 11’e Android uygulamaları yüklemek mümkün olmayacak.


ChatGPT’ye yeni özellik geliyor!

ChatGPT’ye yeni özellik geliyor!

Ortaya çıkan son bilgilere göre, ChatGPT kullanıcı deneyimini iyileştirecek yeni bir özellik kazanıyor. İşte detaylar…

Konuyla ilgili açıklamasında ise Microsoft, “Geliştirici topluluğumuzun desteği için minnettarız ve deneyimleri geliştirirken geri bildirimleri dinlemeye kararlıyız” ifadelerini kullandı. Bu kararın arkasındaki gerekçeye ilişkin ayrıntı vermekten kaçındı.

Windows Alt Sistemi, Microsoft’tan düzenli güncellemeler alarak son birkaç yıldır birçok önemli özellik almıştı. Android 12 ve 13 gibi yeni sürümler için destek de sunuyordu.

Aslında Microsoft’un işletim sisteminde sadece Windows’a odaklandığını söylemek mümkün. Geçtiğimiz yıl da Windows Mixed Reality platformunu kapatacağını açıklayarak sanal gerçeklik dünyasından çekilmişti.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz bu hizmeti kullanıyor muydunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...