Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Telefon faturalarına zam yolda mı? BTK tarih verdi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 1 Nisan’da yeni azami ücret tarifesini yayınlanacak. Bu kapsamda mobil operatörlerin de tarife ve paket fiyatlarına zam yapması bekleniyor. Peki Turkcell, Vodafone, Türk Telekom faturaları ne kadar olacak, telefon faturalarına zam ne zaman uygulanacak?

BTK, 1 Nisan’da azami ücret tarifesini açıklayacak

BTK, operatörlerin konuşma ve SMS ücretlendirmesine 6 ayda bir belirlediği ücret tavanı kapsamında revize edecek. Ancak internet paketleri için serbest piyasa koşulları geçerli olacak. Bu da şirketlerin Nisan’dan sonra zam yapabileceği anlamına geliyor.

2023’ün en çok satan akıllı telefonları

Araştırmalara göre son bir yılda operatörler tarafından fatura fiyatlarına yüzde 150’yi aşan zamlar uygulandı. Tüketicileri korumak amacıyla getirilen tavan fiyat uygulamasının ise yeterli olmadığı belirtildi. Özellikle internet paketlerinde uygulanan sık artışlar kullanıcıları olumsuz etkilemeye başladı.


Steam’den oyunculara müjde! 400 TL’lik oyun ücretsiz oldu

Steam’den oyunculara müjde! 400 TL’lik oyun ücretsiz oldu

Steam, bir kez daha ücretsiz oyun etkinliği başlattı. Şimdiyse platformda sevilen strateji oyunu bedava dağıtılıyor.

1 Nisan’dan sonra taahhüt sürelerini uzatmak isteyen aboneler, mevcut paketlerine yeni zamların yansıyacağını düşünmek zorunda. Taahhüdü yaklaşan kullanıcıların ise 1 Nisan öncesi yeni bir pakete geçmesi, zamlı fiyatlardan kısmen kurtulabileceğini gösteriyor.

Ancak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun azami ücret güncellemesi henüz yayınlanmadı. Bu yüzden operatörlerin de telefon faturalarına zam yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Ancak kullanıcıların hazırlıklı olması ve önceden tedbir alması mantıklı görünüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce tavan fiyat uygulaması doğru mu? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...