Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Süper Lig’in yeni yayıncısı açıklandı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 1. Lig ve Süper Lig yayın hakları ile ilgili olarak önemli bir açıklamada bulundu. Federasyon, liglerin yayın haklarının satışı için düzenlenen ihale sürecinin sonlandığını ve anlaşma sağlandığını duyurdu.

Süper Lig ve 1. Lig’in yayın hakları üç yıl beIN Media’da olacak

TFF tarafından yapılan açıklamaya göre, Süper Lig ve 1. Lig müsabakalarının yayın hakları için ihale süreci beIN Media Group ile sonuçlandı. Buna göre liglerin 2024-2027 sezonlarındaki yayın hakları, beIN Media Group’a ait olacak.

Geçtiğimiz Şubat ayında yapılan ilk ihalede teklif sunan beIN ve Saran Medya’nın teklifleri TFF tarafından yetersiz bulunmuş ve ihale iptal edilmişti. Bunun üzerine federasyon, yeni teklifler almak için 2 Mart’a kadar süre tanımıştı.


Futbolda yeni kural: 10 dakika kenar cezası!

Futbolda yeni kural: 10 dakika kenar cezası!

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), artan hakeme itiraz sorunuyla ilgili harekete geçti. Görüşme tarihi belli oldu.

Anlaşmanın detaylarına göre beIN Media, 120 milyon euro teklif etti. TFF ise 180 milyon euro’ya çıkılmasını istedi. İlk aşamada kabul edilmeyen bu teklif, ön anlaşmanın şartlarına göre uygun bulundu. Bu kapsamda 2024’ten 2027’ye kadar liglerin yayın hakları beIN Media’da olacak.

Konuyla ilgili TFF’nin açıklaması şu şekilde:

“Türkiye Futbol Federasyonu’nun 29.02.2024 tarihli ve 40 sayılı toplantısında alınan karar uyarınca, 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.30’da TFF Levent İstanbul adresine sunulan teklif, Beşiktaş 6. Noterliği huzurunda açılmış olup; TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine İlişkin 3 Ocak 2024 tarihinde TFF’nin internet sitesinde ilan edilen ihale kapsamında Paket E (tüm yayın hakları) için Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş’nin (BEIN MEDIA GROUP) sezonluk 182.000.000,00-USD (218.400.000,00-USD KDV DAHİL) teklif verdiği tespit edilmiştir.

Yayın İhale Komisyonu’nca, Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş’nin (BEIN MEDIA GROUP) sezonluk 182.000.000,00-USD (218.400.000,00 USD KDV DAHİL) teklifi kabul edilerek, ön sözleşme imzalanmıştır. 11 Mart 2024 Pazartesi gününe kadar TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine ilişkin tüm hukuki sürecin tamamlanması kararlaştırılmıştır.”

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, son dönemde Türkiye pazarındaki tüm ürünlerinin fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam, iPhone 15 serisinin yanı sıra önceki modellerde de bir fiyat artışına...