Bizimle iletişime geçin

Merhaba, ne arıyorsun?

İnternet

Netflix, ünlü isimle anlaştı! Filmlerde değişim rüzgarı

Netflix, film bölümünün liderliğini üstlenmesi için yapımcı Dan Lin ile anlaştı. Lin, bu yılın başlarında görevinden ayrılan Scott Stuber’in koltuğuna oturacak. 1 Nisan’dan itibaren Netflix’te Filmlerden Sorumlu Başkan olacak.

Netflix filmlerini yapımcı Dan Lin yönetecek

Filmlerden Sorumlu Başkan olarak Lin, Netflix’in küresel film listesini denetleyecek. Ayrıca şirket Baş İçerik Sorumlusu Bela Bajaria’ya rapor verecek. Lin, film yapımcılığı ve yönetici rollerinde yirmi yılı aşkın deneyime sahip olmasıyla sektörde önemli bir isim.

Bilmeyenler için Dan Lin, 2008 yılında Rideback adlı yapım şirketini kurdu. Son 15 yıldır ise CEO olarak görev yapıyor. Rideback, dünya çapında 6 milyar doların üzerinde hasılat elde eden gişe rekortmeni filmlerin yapımcılığını üstlendi.


Steam’in 9/10 puanlık oyunu Epic Games’te ücretsiz oldu!

Steam’in 9/10 puanlık oyunu Epic Games’te ücretsiz oldu!

Aerial_Knight’s Never Yield bu haftaki Epic Games Store ücretsiz oyunu oldu. 7 Mart’a kadar bu oyunu almayı unutmayın.

Avatar: The Last Airbender ve The Two Popes gibi projeler ile Netflix arasında güçlü bir ilişki bulunuyordu. Yeni ortaklık ise Lin’in Netflix’e transfer olmasıyla sonuçlandı.

Rideback’i kurmadan önce Lin, 1999-2007 yılları arasında Warner Bros Pictures’da Yapımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Bu süreçte The Departed gibi Oscar ödüllü filmleri denetledi. Lin’in Warner Bros Discovery’de de üst düzey bir rol için düşünüldüğü, ancak bu fırsatın iptal edildiği belirtildi.

Lin, Netflix’i film yapımcıları için “önde gelen bir yuva” haline getirmeyi planlıyor. Bajaria ise mevcut temel üzerine yeni taşlar koyacağını söyleyerek Lin’den umutlu olduğunu belirtti.

Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik

Otomobil

Aston Martin, Lagonda markasını ayrı bir üst düzey elektrikli marka olarak yeniden piyasaya sürme hedefinden vazgeçme kararı aldı. Şirket Başkanı Lawrence Stroll, Lagonda’yı Bentley...

Telefon

vivo, katlanabilir telefon pazarındaki iddiasını sürdürerek X Fold 3 serisini kullanıcılarla buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşitli sızıntıların artması, lansmanın yaklaştığını gösteriyor. Son bilgilere göre, X...

Sinema

Netflix, son dönemde yaşadığı abone kayıplarını telafi etmek ve daha kaliteli içerikler sunmak amacıyla radikal değişikliklere gidiyor. Bu çerçevede, daha az ancak daha nitelikli...

Telefon

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 16 ve iPhone 16 Plus, beklenen tasarım ve...